020914

tiistai 2. syyskuuta 2014

No jopas musta on tullut ahkera bloggaaja! Teki ilmeisesti ihan hyvƤƤ tƤmƤ arkeen paluu ja kiireen vƤheneminen sekƤ tietysti se, ettƤ mulla on aika pitkiƤ pƤiviƤ koulussa joten jaksaa vƤhƤn panostella niihin vaatteisiinkin. Nyt saa vielƤ kuvailtua hyvin asukuvat ulkonakin, joten otetaan kaikki irti tƤstƤ syyspukeutumisesta :-) Mulla on ollut hyvin kansainvƤlinen pƤivƤ tƤnƤƤn, koska tƤssƤ lukukaudella mulla on aina tiistaisin aamusta puoleen pƤivƤƤn yksi englanninkielinen kurssi ja lounastauon jƤlkeen 2,5 tuntia kestƤvƤ ruotsinkurssi. AMK:ssa nuo kieltenkurssit on todella kivoja, koska ne ovat paljon rennompia verrattuna "perus"kursseihin ja saa vƤhƤn vaihtelua niihin toisinaan puuduttaviin luentoihin.

Ostin aika paljon syysvaatteita Espanjasta, mutta en kuvaile ostoksia tƤnne blogiin erikseen, koska nƤmƤ tulee aika hyvin nƤkƶjƤƤn kuvattua ihan asujen yhteydessƤ. Mullahan ei ollut painon putoamisen vuoksi oikeastaan yhtƤƤn mitƤƤn syys- tai talvivaatetta vaatekaapissa vaan jouduin kaikki myymƤƤn jo alkuvuodesta sekƤ kesƤllƤ kirpparilla, joten vaatekaappia on saanut uudistaa pakosta oikein urakalla. Mukavaa hommaahan tuo on, mutta lompakolle aika raskasta. Mun vielƤ pitƤƤ tƤmƤ loppuvuosi elƤƤ mahdollisimman sƤƤsteliƤƤsti ja tiukasti, mutta onneksi on nyt rƤttiostokset tehty niin voi keskittyƤ siihen sƤƤstƤmiseen ja vaatekauppojen vƤlttelyyn ;-)

 Knit Stradivarius (similar*)/Jeans Freddy Wr.Up/Watch Michael Kors

Mun pƶkƤt varmasti jakaa mielipiteitƤ ja itsekin vieroksun noista "peppuhousuista" niitƤ kankaisia, varsinkin vaaleita versioita. Nuo farkut kuitenkin ovat ihan mahtavat ja ei niin huomiota herƤttƤvƤt verrattuna esimerkiksi beigeihin kankaisiin. #Haters gonna hate, likers gonna like, niin se vaan aina menee. Nyt alan vaihtelemaan jumppavaatteita pƤƤlle sekƤ pakkailemaan salikamoja ja suuntaan postin kautta salille. Oli muuten hyvƤ ruuhka eilen, kun  vƤhƤn ennen seitsemƤƤ aloittelin treeniƤ. LisƤksi aika paljon uusia naamoja nƤin kesƤn jƤlkeen, johon varmasti kesƤ sekƤ uudet Keravalla opiskelunsa aloittaneet opiskelijat ovat osasyyllisiƤ. Kuitenkin ihan sujuvasti sai omat jumpat onneksi tehtyƤ, vaikka oli jalkapƤivƤ :-) TƤnƤƤn vuorossa olkapƤƤt ja ojentajat, joten ei pitƤisi olla ongelma vaikka populaa salilla olisikin. Palaillaan! Xx

Ps. Koska olen syntisen laiska ja huono vastaamaan kommentteihin (anteeksi, en vaan saa aikaiseksi ikinƤ :-( ), haluisitteko pitkƤstƤ aikaa kysymyspostauksen?

3 kommenttia:

  1. KƤƤk, siis noi housut on ihanat!!!! En oo oikein syttyny noille, mutta toi vƤri on ihana :) EikƤ neulekaan paha oo!! ;)

    VastaaPoista
  2. Kysymyspostaus ois kiva. Millon teet pƤivitystƤ velkatilanteesees?

    VastaaPoista
  3. Tosi kaunis tuo neule, vƤri sopii sulle tosi hyvin.

    VastaaPoista

Kiitos kommentistasi!

Kaikki asialliset kommentit julkaistaan.

Theme Designed By Hello Manhattan

Copyright

Copyright Mikaela Koskela