Eilisen asua

sunnuntai 23. syyskuuta 2012

Moikka! Eilinen menikin toisin kun suunnittelin. LƤhdettiinkin puoli kympin nƤytƶkseen Tennispalatsiin katsomaan Polttarittaret-leffa, joka oli aivan ƤlyttƶmƤn hyvƤ ja hauska! Suosittelen ja kyllƤ sen voi miespuolisen seuralaisenkin kanssa mennƤ katsomaan :-)


Ja tadaa, muistin asukuvankin. Meikkasin ja valitsin vaatteet 20minuutissa, koska oli kamala kiire junaan. Olisin mieluummin ottanut kuvat kotona, koska en jotenkin osaa olla kun toinen ottaa kuvia.
Shirt Carlings/Jeans Cubus/Shoes *Bubbleroom/Bag Michael Kors

MitƤ mieltƤ olette tosta tukasta? Itse haluisin ehkƤ lisƤƤ tummuutta ja punaisuutta. Eri valoissa se aina vƤhƤn on eri sƤvyinen, mutta esimerkiksi tuossa se nƤyttƤƤ ihan ruskealta.

Nyt alan siivoamaan (jee). Palaillaan :-)

9 kommenttia:

  1. Onpas sun hiukset tosi kauniin vƤriset! Haluaisin itselleni just jotain ton tyylistƤ vƤriƤ :-)

    VastaaPoista
  2. Tosi kivalta nƤyttƤƤ toi sun tukka :)

    VastaaPoista
  3. Miksi kƤytƤt pillihousuja? Sopiiko ne mielestƤsi alavartalon muotoosi?

    VastaaPoista
    Vastaukset
    1. mƤ ainakin kƤyttƤisin pillihousuja vaikka mulla olis minkƤlainen alavartalo. pitƤskƶ vetƤƤ sit jotku trumpettilahkeet vaan koska ei oo muodoton tikku? (itse siis kuulun nƤihin muodottomiin tikkuihin ettƤ turha tƤstƤ alkaa mƤkƤttƤƤ :D)

      Poista
    2. Onko toi ny sit hienon nƤkƶstƤ ettƤ polvissakin nƤkyy tollaset "ihrapussit" mitkƤ pystyis ihan hyvin peittƤmƤƤn jollain toisella housumallilla... Luulis ettƤ ku kattoo peilistƤ niin tajuais ettƤ nƤyttƤƤ niinku alavartalo olis ahdettu johki makkarankuoreen...

      Poista
    3. Kuvassa nƤkyvƤ "lƤski" on vasemmassa polvessa oleva kudoskertymƤ, joka on tullut mulle about 11-vuotiaanam kun jƤin hevosen alle ja se tallo mun polven. Huomaa selvƤsti seisoessa, ettƤ sen polven sisƤsivu on isompi kuin toisen ja sen tuntee kokeillessa. Seisoin hassusti kyseinen jalka edessƤ, joten se erottuu oikein selvƤsti. En voi sille mitƤƤn, joten en sen takia ole kƤyttƤmƤttƤ tiukkoja housuja :-)

      Poista
  4. HyvƤltƤ nƤyttƤƤ hiukset, upee vƤri!TƤytyy itsekkin suunnata katsastamaan toi polttarittaret:)

    VastaaPoista
  5. siis mitƤ, mikaela sais kƤyttƤƤ vaan lƶysiƤ pussihousuja koska on kurvikas? :D eikƶhƤn minkƤ kokonen ja nƤkƶnen vaan saa kƤyttƤƤ pillihousuja? vai onko siinƤ joku rajotus :O ymmƤrrƤn vielƤ paljastavat ja liian pienet vaatteet yms, en itsekƤƤn sellaisia kƤyttƤis vaikka melko laiha olenkin mutta kamoon.
    Mikaela nƤytƤt hyvƤltƤ ja oot oikeesti tosi nƤtti tyttƶ :) On mukava lukea ettƤ sulla ja jenkkipojalla menee hyvin, ihanaa :) en aina ymmƤrrƤ nƤitƤ kommentteja mitƤ saat...rakentavaa palautetta kiitos

    VastaaPoista
  6. Oot Mikaela tosi kivan olonen tyttƶ ja kaunis!:) Tosi hyvƤ hiusten vƤri, mun koneella ainakin nƤyttƤƤ ihanan punertavilta. Mulla on blondi/oman ruskeen vƤrinen liukuvƤrjƤtty tukka, mutta tekis mieli saada jotain tollasta nƤyttƤvƤmpƤƤ sƤvyƤ pitkƤstƤ aikaa nƤihin. Olen suunnilleen sun kokoinen, ja itsekin rakastan ostella uusia vaatteita ja pukeutua nƤtisti, enkƤ tosiaankaan oo ajatellut, ettƤ nƤyttƤisin jonkun mielestƤ liian isolta joihinkin mun vaatteisiini? Bullshittii tommoset :) Ps. huomasin vasta, ettƤ oot myyny huuto.netissƤ vaatteitas jo joitain kertoja, harmi etten ole huomannut aiemmin, sillƤ opiskelijabudjetilla ei ole varaa ostella koko ajan uusia vaatteita liikkeistƤ, mutta sinun vaatteesi ovat niin ihania ettƤ mukava pƤƤstƤ tsiigaileen mitƤ laitat myyntiin kirppishinnoilla! TsemppiƤ opiskelupohdintojen kans ja mukavaa syksyƤ! Terkuin lukijasi parin vuoden ajalta

    VastaaPoista

Kiitos kommentistasi!

Kaikki asialliset kommentit julkaistaan.

Theme Designed By Hello Manhattan

Copyright

Copyright Mikaela Koskela