Tänään en jaksanut pahemmin miettiä mitä laitan päälle, joten super simppelillä asulla mentiin
Shirt Lindex/Jeans Cubus/Watch MK/Loafers Bianco
Jacket Only/Scarf Mulberry
Oletteko muuten kuulleet Ostohyvitys.fi-palvelusta? Eli ideana on, että voit saada rahaa takaisin nettiostoksistasi tekemällä shoppailut heidän kauttaan.
Yksinkertaisuudessaan Ostohyvitys tuo kauppiaan sivuille maksavan asiakkaan, josta kauppias maksaa Ostohyvitykselle komission.
Komissiota voi verrata myyntiproviisioon ja se voi olla esimerkiksi prosenttiosuus ostoksen loppusummasta
tai kiinteä euromääräinen komissio (esimerkiksi 20 % ostoksien loppusummasta, 5 € per varaus/ostos/hakemus).
Saatuaan komission kauppiaalta, Ostohyvitys jakaa saadun summan ostoksen tehneen asiakkaan kanssa.
Näin asiakas saa rahaa takaisin tehtyään ostoksia verkkokaupassa.
Eli tekemällä esimerkiski Nellylle 130e ostoksen heidän kauttaan saat itsellesi siitä 11,5% komission, joka vastaa about 15euroa. Kun Ostohyvitys-tilillesi on kertynyt tilitettäviä vähintään 15euroa, saat shoppailuistasi kerätyt komissiot omalle tilillesi tilitettynä :-) Kaikki Ostohyvitys.fi sivustolle rekisteröidyt nettikaupat löydät TÄÄLTÄ. Muun muassa Nellyn lisäksi Boozt, Brandos ja Zalando ovat rekisteröity sivustolle.
Liittyminen on täysin ilmaista ja liittymättä jäseneksi yllä olevaa kuvaa klikkaamalla tai TÄSTÄ saat samantien bonustilillesi 5euroa ilmaista alkusaldoa :-)
Taas hirmu kivat huulet! :)
VastaaPoistaVoi kiitos!
PoistaHei!
VastaaPoistaHuomasin, että olit jokunen vuosi sitten tehnyt postauksen liiketalouden pääsykokeista ja jakanut vähän vinkkejä. Olisko mahdollista, että tekisit samantyylisen postauksen tämän vuoden materiaaleista ja kertoisit mitä kannattaisi erityisesti opetella aineistoista? :)
Voi olla, etten sellaista kerkeä tekemään. Kuitenkin menee aikaa, että kävisin matskut läpi yms :-( Ja koehan on vähän muuttunut, siitä kun mä hain. Katsele pareja viimeisimpiä pääsykokeita, niistä saa hyviä vinkkejä :-) Ja enkku kannattaa edelleenki kääntää sanasta sanaan, koska siitä ainakin ennen tuli aina se kirjallinen osuus.
PoistaJuu, ymmärrän kyllä!:) mukavaa kevään jatkoa ja kesää sinulle!
PoistaNäytät upealta, kuten aina ! :)
VastaaPoistakiitos!
PoistaEtkö oo töissä kesällä Vilassa?
VastaaPoistaOlen joo. Mutta koulusta alko kesäloma ja oikean "kesäloman" vietän elokuussa :)
PoistaWau, näytätpä jotenkin erityisen hehkeältä ja raikkaalta! Mikä on hehkusi salaisuus? Oletko meikannut jotenkin eri tavalla tms? :)
VastaaPoistaJaa a. Tai olla vaan auringon ansiota :D
PoistaMinkä pituinen toi sun huivi on?
VastaaPoistaEn jaksanu alkaa mittaa, mut veikkaan et toi 180cmx30cm :-)
Poista