
Moikkamoi! Tulin hetki sitten kotiin koulusta ja laitattamasta ripsien pidennykset takaisin silmiin :-) Oli ihana pitää kuukauden verran taukoa ripsistä, mutta vitsit on nää kyllä ihanat turhakkeet! Jennalla on muuten tarjouksena marraskuun uudet ripset 70e, joten saa todella edullisesti ripset kuntoon vaikka pikkujouluihin.
Otin eilen Nordean ePossu sovelluksen käyttÜÜn ja olin äsken kotiin tullessa ihan innoissani, kun olin 9e säästänyt säästÜtilille :-D Harmi vaan, että se on omaa rahaa käyttÜtililtä, mutta silti. Eli joka kerta kortilla maksaessa tililtä siirtyy haluama summa esimerkiksi säästÜtilille, jos tilillä on enemmän kuin itse asettama vähimmäissumma rahaa. Saan kyllä nettipankista siirrettyä säästÜtililtä käyttÜtilille rahaa vaikkei mulla korttia sille tilille ole, mutta tuleepahan sinnekin vähän jemmattua rahaa ja aina yritän sieltä siirtämistä välttää. Aika huonoin tuloksin, kuten kuvasta voi huomata :-D Tapana on aina esimerkiksi palkan tullessa siirtää tietty summa rahaa sinne, ettei käytä kaikkea heti ja jos säästän jotakin varten, laitan rahat sille tilille.
Muita jotka ottivat/suunnittelevat ottavansa tuon ePossun käyttÜÜn? :-)
Nyt pitää alkaa siivoomaan. Ajattelin myÜs aloittaa jo pakkaamisen, koska huomenna olen puoli kuuteen asti tÜissä ja lento lähtee torstaina klo 8 aamulla. Onneksi olen jo ESTA-lomakkeen ja matkadokumentit tulostanut, hakenut reseptit paperiversioina varmuudeksi mukaan, vaihtanut taaloja, etsinyt adapterin ja hankkinut Survival kitin pitkälle lennolle :-D Eli pakkaamista vaille valmis matkaan.

mäkin avasin ton säästÜtilin kun käytän päivittäin tosi useesti korttia niin tollahan saa kätsysti säästÜÜn!
VastaaPoistaOlen kuullut tuosta! Vielä kun se lÜytyisi osuuspankilta, niin ottaisin heti käyttÜÜn. =)
VastaaPoistahttp://inhimillinenturhamaisuus.blogspot.fi/2012/08/jc-look-like.html
VastaaPoistamiten noi on kestänyt? Ăiti ei oo suostunu tilaa noita mulle, koska toi nahka jatkuu tonne alas asti ja se epäilee, että se menee heti pilalle jos vähänki märällä säällä kävelee. Vai ootko ees kävelly niillä sellasella säällä :D
Jos asuisin Hyvinkäällä niin voisin taas pitkästä aikaa laitatuttaa ripset, alkanut epäilyttää neuLashin käyttÜ...eikä se mulla enää oikeen toimikaan. :(
VastaaPoistaNo ni, sun innoittamana varasin ajan Olet ihana!:an pidennykseen. :D Siellä kun sama tarjous. :D
PoistaIte laitan aina iskäni toiselle tilille säästÜÜn rahaa :) hyvin siellä säilyy! ollaan myÜs poikaystävän kans otettu käyttÜÜn säästÜtili johon molemmat laittaa 50e kuussa :)
VastaaPoista