Edit//: Klo 02:47
Okei, mua ei enää naurata...
Edit//: Klo 13:42
Turvotus on ihan vähän laskenut, mutta ihan järkyttävä tää on vieläkin. Oon nyt syönyt tähän allergialääkettä ja jos ei huomiseen mennessä ole laskenut, niin lääkäriin.
Lisäksi mun polvi on tosi kaunis. Eilen kipu oli vähän hellittänyt ja pystyin ojentelemaan ja laittamaan painoa jalalle, mutta nyt taas särkee ihan järkyttävästi, nestettä täynnä, ei kestä suoristamista eikä painon laittoa ja mustelmat levinnyt. Ihanaa olla ihan rampa :-D
voi olla oire esim. migreenistäkin :) toivottavasti ei ole!
VastaaPoistaNo onpahan kunnon pusuhuulet. :D Ei toi mitenkään voi johtua siitä Restylanesta? :)
VastaaPoistavoi ei katoin eka että klikkasinko mä oikein oikeeseen blogiin kun ulkoasu muuttunut ja sit kunnon pusukala huuli kuva. :D
VastaaPoistamut ulkoasu on ihanan keväinen ja piristys :) keep it.
hei mullekki on käyny tollee ;S ja en tienny olevani allerginen millekkään mutta sen jälkee olinki aspiriinille :(
VastaaPoistaMulla tuli aikoinaan samanlainen reaktio pesemättömästä ulkomaisesta omenasta... loppujen lopuksi oli pakko mennä lääkäriin, jossa sainkin lääkkeet ja turvotus lähti laskemaan. Huuli ehti tosin revetä, mutta muuten ei mitään vaarallista. :D
VastaaPoistaLisää täytettä vaan!
VastaaPoistaHyvä uusi ulkoasu! Se entinen kuvas bannerissa oli järkyttävä, en ymmärrä mitä päässäsi liikkui. Väsynyt meikitön turbohuuli siinä mulkoili.
VastaaPoistakannattaa mennä lääkäriin (tai no hyvä tässä vaiheessa enää sanoa), mutta oot todennäköisesti syönyt jotain mille oot allerginen. Tuosta allerginen reaktio voi mennä anafylaktiseen shokkiin, johon voi mm. kuolla :S
VastaaPoistaootko laittanu jotain niistä uusista huulipunista esim?
VastaaPoistauuups! :/ylemmässä kuvassa näyttää vielä muhkeilta pusuhuulilta mutta alemmassa alkaa näyttämään jo hieman pelottavalta..
VastaaPoistaHui !!! :o Menisin lääkäriin kysymään mikä toi juttu on! Kääkk.
VastaaPoistaAuts. Katson joskus ensin kuvat ja sitten luen. Ensimmäisenä tuli mieleen, että mitä hittoa, että ootko todella mennyt ottamaan lisää täytettä huuliin. Onneksi et. Harmi tollaiset turpoamiset, mut luultavasti joku allergia. Veikkaisin vielä, että joku sellainen, mitä syödään. Itsellä kiiwi tekee samaa ilmiötä, mutta turvottaa myös kurkkua jonkin verran ja tekee sinne melko välittömästi valkoiset patit. Kannattaa selvittää, ettei ens kerralla kurkku turpoa tai tapahdu mitään vakavampaa.
VastaaPoistaVoisko johtua siitä botoksista?
VastaaPoistaei mun mielestä eroa mitenkään sun haluamiin botox huuliin. :)
VastaaPoistaHaha, voi luoja mikä dorka
PoistaJust asiaa! :D
PoistaPösilö. Botoxia ei tungeta huuliin.
Poistanyt on täytyy kyllä kysyy et ja mitenniin ei tungeta huuliin :DD ?? kyllä niitä huulia voi silikoonillaki turvottaa mut botoxhan se kai yleisin on :DD joo oli pakko tulla sanomaa ku näin ton kolmannen kommentin tässäXD
Poistasuoraan wikipediasta ->
Poista"Botuliinipistoksilla voidaan esimerkiksi kasvojen ryppyjä aiheuttavat lihakset lamauttaa kuukausiksi, ja näin edesauttaa ryppyjen tasaantumista kasvoilta. Plastiikkakirurgit käyttävät yleisesti botoksiinipistoksia ryppyjen hoidossa, erityisesti otsan alueella."
LOL :D Ehkä ton takii ei tungeta huuliin! Turha tulla pätemään, jos et tiedä faktoja ;D Oli pakko tulla sanomaan ku repesin tolle kommentille :D
"Botox ei ole täyteaine, joten se ei sovi huulien suurentamiseen. Myöskään silikonia ei käytetä huulien täyteaineena, vaan restylane ym." oli pakko laittaa ku lueskelin noita kommentteja :) Ite kyllä oon kans aina luullu että botoxii laitetaan huuliin mut googletin ni eipäs laitetakkaa :D
PoistaJuuri tuon takia mä en hirveästi huuliini mitään myrkkyjä tunkisi..
VastaaPoistaHeh. Luulin jo hetken olevani se Lontoossa huitelevan naikkosen, yummuyjennin sivuilla. Sillä kun on just tälläset barbikumit. Ajatella, että akka maksaa vapaaehtoisesti saadakseen ulkonäkönsä epätodellisen muoviseksi. Tarkoitan nyt tätä Jenniä enkä Mikaelaa.
VastaaPoistaMenisin jo pikapikaa lääkärille!!!
kylläpä sä annat itestäs harvinaisen fiksun ja aikuismaisen kuvan kommentin perusteella..tarvi ketään haukkua! Mikaelalle paranemisia.
PoistaEi tartte kenenkään tunkea fixattuja naamojaan nettiin kaiken kansan arvosteltavaksi.
PoistaMut onneks sun kaltaisten kukkahattutätien pisteet nousee! Riittää työsarkaa varsinkin kun kauneusihanne on äärimmäisen muovinen. Toisella se huuli vahingossa ärtyy kuvatun kaltaiseksi, ja toisella se on piikityksen tavoitteena.
hahah niinpä. ei käyny mielessä että se voi olla se täyteaine mitä oli sinne huuliin saatava
VastaaPoistaMulle tuli tokasta kuvasta mieleen henna kalinainen! :-D
VastaaPoistaHei Mikaela..vaikutuksia voi olla monta.. Veikkaisin kanssa niitä uusia huulipunia tai sitten botoxin jälkiturvotusta, joka tulee aika myöhään. Toivotaan, että menee ohi !! :)
VastaaPoistaMistähän näitä allergisia reaktioita tulee? Mullaki naama näyttää siltä että olisin juossu nokkospuskan läpi! :--D Toivottavasti on sulla jo menny ohi (:
VastaaPoistaOletko saannut lisätietoa mistä turvotus johtui? :o
VastaaPoistaoletko käyttänyt nuuskaa? se voi aiheuttaa tommosen!
VastaaPoistatai ihan perus nikotiinimyrkytys myös voi olla syynä