Basics

tiistai 4. tammikuuta 2011

TƤnƤƤn pƤivƤ on mennyt telkkarin ƤƤressƤ. Oon ollut viime pƤivƤt kamalan vƤsynyt ja voisin vaan nukkua. EhkƤ tƤƤ johtuu stressistƤ ja jƤnnityksestƤ. No, ehkƤ tƤƤ on ohimenevƤƤ :-)

Mun piti tƤnƤƤn mennƤ JƤrvenpƤƤhƤn ja Keravalle shoppailemaan perusjuttuja ja katsomaan, jos olisi lƶytynyt mp3-soitin jostain edullisesti. En pƤƤssytkƤƤn sƤngystƤ ylƶs ennen kahta, jumituin katsomaan telkkaria ja pƤƤtin luopua suunnitelmasta ja kƤydƤ vain Postissa, SeppƤlƤssƤ ja Robinhoodissa.

 Yƶpaita 5e, yƶshortsit 3e ja sukat 5,95e/kpl (ota 3, maksa 2 -tarjous)
Luottomeikkivoide ja -ripsari 12,90e ja 13,90e

 Huomenna meen Ƥidin vanhemmille auttamaan Vaaria jossain tietokonepulmassa ja muutenkin moikkailemaan. Torstaina varmaankin suuntana sitten RiihimƤki ja perjantain pyhitƤn kavereille. Lauantaina pitƤƤkin viedƤ auto seisontaan ja pestƤ ja siivota se. Huh, alkaa pƤivƤt kƤymƤƤn vƤhiin!

Nyt alan kƤymƤƤn vaatekaappia, koruja tms lƤpi, jos huomenna saisi vietyƤ lisƤƤ tavaraa kirpparille :-)

2 kommenttia:

  1. todellakin luottokamaa nuo kaksi! :)

    VastaaPoista
  2. JƤttƤƤkƶ tuo Super stay -meikkivoide mattapinnan? PitƤƤkƶ kiillon hyvin kurissa ja pysyykƶ nimensƤ mukaisesti hyvin koko pƤivƤn? Uus meikkivoide pitƤis kohtapuolin ostaa ja olisi kiva kokeilla jotain uutta.

    VastaaPoista

Kiitos kommentistasi!

Kaikki asialliset kommentit julkaistaan.

Theme Designed By Hello Manhattan

Copyright

Copyright Mikaela Koskela