Lauantaijumitusta

lauantai 28. helmikuuta 2009

Oon tylsistynyt. Mulla ei oo mitƤƤn suunnitelmia illaksi. Ei ollut eilen illaksikaan. Eli, jeejee, minƤ vietƤn oletettavasti lauantai illankin kotona dataillessa. Oon sƤƤlittƤvƤ.

TƤnƤƤn olisi ollut niin tƤydellinen ompelupƤivƤ, muttei mulla vielƤkƤƤn ole niitƤ uusia neuloja ompelukoneeseen! Argh.

ShoppailunƤlkƤƤni ja turhautuneisuuteeni selailin Kƶpiksen street style-sivua ja lƶysin muutaman ihanan asukokonaisuuden. Miksen mƤkin osaa pukeutua yhtƤ ihanasti ?








Haluan sen Biker-takin! Must have. Toinen on pieni tekoturkki. Muttei niitƤkƤƤn taida oikein enƤƤ saada mistƤƤn :(

Toinen, kenen tyyliƤ ihastelin, on Ruotsalainen laulaja Lykke Li.




TƤydellisyys!

Kuva.

Ja arvatkaa kuka suuntaa ehkƤ ensi kesƤnƤ Barcelonan lƤmpƶƶn kaverin kanssa? No MINƄ!

Varataan matka heti, kun molemmat tietƤƤ saako kesƤtyƶpaikan vai ei. Espanja kohteena on sinƤnsƤ niin yli kulutettu mun osalta, mutta mƤ halusin lƤmpƶƤ ja rantaa, Niina helposti palavana henkilƶnƤ enemmƤn kaupunkia, joten Barcelona on niin tƤydellinen kohde. EnkƤ ole siellƤ koskaan kƤynyt. Joten kƤy mainiosti! Selailin jo tƤnƤƤn huvikseni matkoja sinne, ja n.4ooeurolla saa hotellin+lennot, jos ei luksusta tai suoria lentoja vaadi.

5 kommenttia:

  1. mƤki haluun lƤmpƶƶƶn <3 hitto nyt kyl tuli itellekki sellai olo et on pakko pƤƤstƤ lƤmpimƤƤn ja ulkomaille ! :DD Espanjaan vois suunnata.. Nuo asut ovat kyllƤ niin ihania, mutta ruotsalaisethan osaavat pukeutua joka tullaan aina huomaamaan:)

    VastaaPoista
  2. Oi Barce on aina ollut mun unelmalomakohde! No mut vielƤ jonain kauniina pƤivƤnƤ. (: Se on koko maailma yhdessƤ paketissa, jos on kuulopuheisiin uskomista!

    VastaaPoista
  3. heeeips! mistƤ kattelit noita halpoja lentoja ja majotusta barcelonaan?=D mƤ yrittelen tƤssƤ poikaystƤvƤn kanssa just ettiƤ halpaa matkaa barcaan pƤƤsiƤiseks!=) ps. sun blogi on ihan mahtava!

    VastaaPoista
  4. jennina: niimpƤ :)

    nella: oon kanssa kuullu samaa!

    jenny: ebookers.fi on musta paras :)

    VastaaPoista
  5. Hei!
    Luin Blogiasi, kaikki tuki sinulle. TiedƤn todellakin miltƤ tuntuu, kun sairastaa syƶmishƤiriƶtƤ. NiistƤ ilkeistƤ kommenteista... tiedƤn ettƤ se on vaikeaa, mutta yritƤ olla vƤlittƤmƤttƤ :/
    MeillƤ on aikas eri maku vaatteiden suhteen, mutta se on tosi kiva, ettƤ teet vaatteita itse yms. :)
    Kun sanoit jossain kommentissa jotain isƤstƤsi, tuli niin oma isƤni mieleen! Toivottavasti saatte vƤlinne paremmiksi. Kukaan ei voi olla tƤydellinen.

    Kaikkea hyvƤƤ<3

    VastaaPoista

Kiitos kommentistasi!

Kaikki asialliset kommentit julkaistaan.

Theme Designed By Hello Manhattan

Copyright

Copyright Mikaela Koskela